Rodzaje siatek i krat

Siatki i kraty to materiały wykorzystywane w przeróżnych przestrzeniach przemysłowych i budowlanych. Stosuje się je między innymi przy budowie piwnic, przestrzeni handlowych czy ogrodzeń. Warto oczywiście zaznaczyć, że na rynku (np. w sklepach internetowych, ale również w punktach tradycyjnych) znajdziemy bardzo odmienne rodzaje zarówno krat, jak i siatek. Obok takich materiałów jak bednarka ocynkowana zainteresowaniem cieszą się zatem między innymi siatki zgrzewane, kraty zgrzewane, stopnie wema oraz kraty wema. Każdy poszczególny element ma swoją odmienną charakterystykę, z którą warto się zapoznać jeszcze przed zakupem.

Co trzeba wiedzieć na temat krat

Oferowane przez producentów, nowoczesne i dostosowane do potrzeb klienta, kraty (np. krata wema) wykonywane są z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. To między innymi dlatego wykorzystuje się je do budowy schodów czy różnego rodzaju elewacji (zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych). Z reguły kraty tworzy się z elementów stalowych. Czasami poszczególne produkty pokrywa się specjalną warstwą ochronną chroniącą stworzone konstrukcje przed korozją czy rdzą.

Jak wygląda tworzenie kraty? Wbrew pozorom jej produkcja nie jest skomplikowana. Poszczególne kraty łączą się ze sobą za pośrednictwem specjalnych prętów. Kraty wykorzystywane do tworzenia konstrukcji płaskich (podłogi, schody, etc.) posiadają ponadto specjalne właściwości przeciwpoślizgowe. Jest to niezwykle ważna cecha, ponieważ w ostateczności wpływa na bezpieczeństwo i komfort użytkowania wielu osób. Szczególnie, jeśli mowa o różnych zakładach pracy.

Co trzeba wiedzieć na temat siatek

Na rynku można dzisiaj znaleźć naprawdę wiele rodzajów siatek. Popularnością cieszą się między innymi takie materiały, jak siatka zgrzewana, siatka cięto ciągniona czy siatka pleciona. Dużą popularnością cieszy się także http://www.metalzbyt.pl/druty-ocynkowane,618.html drut ocynkowany. Wymienione produkty różnią się od siebie sposobem wykonania oraz wyglądem. W ramach jednego rodzaju można zresztą wybierać optymalne dla naszych potrzeb wielkości i kształty oczek. Oferta producentów wydaje się naprawdę szeroka i co ciekawe wciąż regularnie się rozszerza.

Jeśli chodzi o standardowe – i jednocześnie najbardziej popularne – rozmiary wspomnianych oczek, w sklepach znajdziemy między innymi siatki z oczkami o wymiarach 25 na 25 (mm), 50 na 50, a nawet 1000 na 2000. Wiele firm wykonuje również specjalne siatki, które powstają w oparciu o wytyczne podane przez klienta. Za takie produkty trzeba jednak zapłacić nieco więcej, ponieważ nie znajdują się one w regularnej sprzedaży. Siatki wykonuje się z materiałów stalowych i ocynkowanych. Nie bez powodu, ponieważ taka produkcja zapewnia im dużą trwałość i odporność.

Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem siatki bądź kraty, powinniśmy przede wszystkim zorientować się, jakie produkty dostępne są obecnie na rynku. Oferty producentów zmieniają się regularnie, jednak tak naprawdę jako klient możemy poprosić o stworzenie dowolnej siatki czy kraty. Jeśli tylko będzie to możliwe, sprzedawca przygotuje dla nas indywidualną, optymalną ofertę.