Ważne wsparcie finansowe

http://poznanfilmcommission.pl/pages/wsparcie-finansowe

Poznań Film Commission jest to biuro filmowe miasta Poznania, działające w strukturach Estrady Poznańskiej – Instytucji Kultury Urzędu Miasta Poznania. Jego głównym celem jest promowanie Poznania wśród producentów filmowych oraz umożliwianie i ułatwianie produkcji filmowych, telewizyjnych i reklamowych.

Jednym z zadań Poznań Film Commission jest wspieranie finansowe projektów -http://poznanfilmcommission.pl/pages/wsparcie-finansowe Jest to niezwykle ważne, gdyż produkcja filmowa wymaga ogromnego wsparcia. Potrzebny jest odpowiedni sprzęt, miejsca, usługi, takie jak chociażby charakteryzacja, które bez – http://poznanfilmcommission.pl/pages/wsparcie-finansowesą nieosiągalne. Regionalny Fundusz Filmowy funkcjonował wcześniej (2008-2011 rok), jakoWielkopolski Fundusz Filmowy, jednak działa nieprzerwanie w strukturach Estrady Poznańskiej. O dofinansowanie projektów mogą zgłaszać się wszyscy twórcy filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, seriali fabularnych, teledysków muzycznych, bez względu na jakim etapie pracy właśnie się znajdują. Wszelkie informacje dotyczące Regionalnego funduszu filmowego znajdują się pod adresem – http://poznanfilmcommission.pl/pages/wsparcie-finansowe.

Jednak Poznań Film Commission to nie tylko pomoc finansowa, to także obszerna baza lokacji – miejsca i obiekty, które doskonale sprawdzą się, jako tło filmowe, znajduje się w niej ponad dwieście pozycji, w tym między innym: parki, wieże widokowe, obiekty wojskowe, budynki, dworce, ulice, zoo i wiele, wiele innych. Biuro zajmuje się również organizowaniem wniosków, zgód, pozwoleń. Uczestniczy bezpośrednio w negocjacjach z jednostkami miejskimi i prywatnymi zarządcami obiektów. Przekazuje producentom uzgodnienia służb mundurowych dotyczących chociażby blokad dróg, czy użycia dronów.

Dodatkowo uczestnicząc w konferencjach, festiwalach filmowych, spotkaniach branżowych i targach, promuje Poznań wśród producentów w Polsce i na świecie.