Codzienna pielęgnacja twojego czworonoga

 

Psy i koty to nasi milusińscy, którzy towarzyszą nam każdego dnia. Kupno czworonoga wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i deklaracją opieki nad zwierzęciem. Oprócz codziennych obowiązków pupile generują niemałe wydatki, na które powinieneś być przygotowany jeszcze przed kupnem. W co należy wyposażyć swoje zwierzę i jak się nim prawidłowo opiekować? Zaraz odpowiemy na to pytanie.

 

Wyposażenie twojego psa i kota

Aby przyjąć pod swój dach zwierzę, powinieneś pomyśleć o jakimś kąciku dla niego. Oprócz niezbędnej przestrzeni potrzebujesz posłania, na którym zwierzę będzie mogło odpocząć. Posłanie dobierz odpowiednio do rozmiaru twojego pupila. Jeśli jest malutkie, to zainwestuj z legowisko rozmiaru XXS, natomiast przy psach bardzo dużych rozmiarów, przed kupnem powinieneś zmierzyć jego rozmiary i dobrać posłanie, które jest o minimum 20 cm dłuższe na każdej płaszczyźnie. Dzieki temu twój czworonóg będzie mógł spokojnie zmienić pozycję, czy wyciągnąć się. Psy i koty zmagają się z problemem wypadania sierści. W okresach letnich i zimowych zwierzęta domowe lnieją i ich sierść zmienia się. Jest to uwarunkowane zmianami pogodowymi, i tak: zimą letnia sierść ustępuje miejsca sierści zdecydowanie grubszej, natomiast latem zimowy kożuch zmienia się w cienkie włosie, idealne na wakacyjne upały. Niestety te okresy są dla właścicieli czworonogów szczególnie nieprzyjemne. Sierść potrafi pojawiać się w każdym zakamarku domu, tworząc pokaźne kupki. Aby uniknąć tego problemy wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Szczotki dla kotów i psów są produktami o tak szerokiej gamie wyboru, że na pewno każdy właściciel znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla swojego pupila. Szczególną uwagę należy zwrócić na skórę zwierzęcia i wybrać taką szczotkę, która nie podrażni jej powierzchni.

 

Jak dbać o domowego pupila?

Podstawowe czynności to karmienie i dbanie o czystość. Regularne wyczesywanie oraz cozdzienne spacery w przypadku psa i sprzątanie kuwety z przypadku kota to najważniejsze obowiązki. Oprócz tego psy i koty domagają się pieszczot i zabaw, dlatego na pewno będą zadowolone jeśli poświęcisz im trochę swojego czasu.