Ćwicz na świeżym powietrzu i szybko schudnij

Coraz częściej spacerując po mieście zauważyć możemy osoby, które wychodzą na ulicę po to, by ćwiczyć. Z pewnością wielu z nas zastanawia się, jakie motywacje kierują tymi osobami. Czy ćwiczenia w domu nie są mniej krępujące, czy nie pozwalają się bardziej skupić? Jakie zalety ma trening na zewnątrz?

Dotleń organizm

Jak zaznaczają lekarze i trenerzy, ćwiczenia na świeżym powietrzu dają nam podwójne korzyści, ponieważ nie tylko wzmacniają naszą sprawność fizyczną, ale również dotleniają nasz organizm i ułatwiają nam kontakt z naturą. Tlen jest niezbędny do życia, jeżeli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej dawki tlenu, staniemy się senni i apatyczni. Zaczniemy cierpieć na osłabienie i bóle głowy. Niedotleniony mózg także pracuje znacznie gorzej – uczymy się wtedy słabiej, i nie możemy skupić swojej uwagi na niczym konkretnym. Tlen pomaga także w przepływie czerwonych krwinek. Dotlenienie organizmu, jak więc widzimy jest niezbędne do właściwego funkcjonowania w przestrzeni.

Siłownia na świeżym powietrzu

W jaki sposób najefektywniej się dotlenimy? Oczywiście ćwicząc na świeżym powietrzu. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się siłownie zewnętrzne na których uprawiane są różne dyscypliny sportu, np. street workout. Te ćwiczenia zaczerpnięte rodem z kalisteniki pomogą nam odzyskać utraconą formę, pięknie wyrzeźbić ciało i nabrać pewności siebie. Najczęściej wykonywane w street workout ćwiczenia to pompki, podciąganie, przysiady i brzuszki, których nie wykonujemy jednak przy użyciu maszyn, lecz siły własnego ciała. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju aktywności jest jego ogólnodostępność i niskie, właściwie zerowe koszta. Jedyna rzecz jakiej potrzebujemy to motywacja. Inne ćwiczenia, które realizować możemy niemal za darmo to codzienne spacery, jazda na rowerze czy rolkach, a także tradycyjny jogging. Z pewnością każdy z nas wśród bogatej oferty znajdzie taką formę aktywności fizycznej, która będzie mu odpowiadała i sprawiała radość.