Dostawczy na wynajem

Osoby prowadzące własną działalność raz na jakiś czas mogą potrzebować samochodu dostawczego. Na przykład wtedy, gdy sami zaopatrują swój sklep lub właśnie zmieniają lokalizację biura. Z tego typu samochodów korzystają również osoby prywatne (chociażby podczas przeprowadzek lub gdy sami chcą przetransportować zakupione meble). Sporadyczna potrzeba posiadania auta dostawczego nie sprawia jednak, że decydujemy się na zakup pojazdu na własność. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to nieopłacalne. A także dlatego, że dziś możemy skorzystać z o wiele lepszej alternatywy jaką jest wypożyczalnia samochodów dostawczych. Co warto wiedzieć o takich działalnościach? Jakie auta dostawcze wynajmowane są dzisiaj najczęściej? Kiedy zarezerwować samochód i skąd go odebrać? Odpowiedzi na te pytania zna każda osoba, która choć raz korzystała z usług wypożyczalni.

Wybór wypożyczalni

Jeśli chodzi o nowoczesne samochody dostawcze wynajem takich pojazdów nie jest trudny w dużych miastach. Z reguły znajdziemy tam przynajmniej kilka działalności oferujących wspomniane usługi. By znaleźć konkretny samochód, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wypożyczalnie posiadają bowiem własne strony, na których możliwe jest obejrzenie samochodów oraz ich internetowa rezerwacja. Kiedy warto pokusić się o tę ostatnią?

Rezerwacja samochodu dostawczego

Z reguły wiemy z odpowiednim wyprzedzeniem, kiedy będziemy potrzebowali samochodu dostawczego. Warto już kilka dni przed (a czasami nawet wcześniej, gdy termin jest pewny) zarezerwować auto. Można to zrobić wspomnianą już wcześniej drogą elektroniczną. Wypełnienie formularza internetowego to oczywiście nie wszystko. Rezerwacja zostanie potwierdzona dopiero wtedy, gdy skontaktuje się z nami przedstawiciel firmy, by uzgodnić szczegóły. Chęć wynajmu można również zgłaszać telefonicznie, lub – jeśli mamy na to czas – osobiście w siedzibie firmy.

Odbiór i zwrot wynajętego samochodu

Zarezerwowany samochód odbieramy w punkcie, który wcześniej wybraliśmy. Podobnie jest ze zwrotem auta. Z reguły wypożyczalnia oprócz własnej siedziby posiada kilka dodatkowych punktów zwrotu i odbioru. Za dodatkową opłatą możemy również liczyć na to, że pracownik wypożyczalni podstawi pojazd pod wskazany przez nas adres (np. do biura czy domu).

Jeśli chodzi o popularność samochodów dostawczych, trudno wskazać, które modele cieszą się największym zainteresowaniem. Najważniejsze jest to, że auto dostawcze można prowadzić posiadając prawo jazdy kategorii B. Dzięki temu wynajem takich pojazdów cieszy się coraz większą popularnością.